Якось у юності автору запропонували пограти у волейбол хлопці у шкільній залі. Грали твердим, схожим на дерев'яним м'ячем. Після першого досвіду в пам'яті залишилися вибиті пальці та сумне враження, які надовго відбили бажання пробувати вдруге. Вже набагато пізніше, у студентстві, волейбол знову "зайшов погостювати" та так і залишився назавжди. Компанія була ветеранська, досвідчена і строга, косо дивилася у бік новачка, який напросився до них на майданчик. Другий досвід виявився зовсім іншим, ще грали старим, потертим, але супер-популярним Mikasa MVP200. На той час це був офіційний турнірний м'яч для класичного волейболу. Його купували всі: любителі та професіонали. На його зміну прийшли нові покоління м'ячів, кожен із своїми цікавими властивостями, нові поверхні, нова форма панелей, але все хотілося брати до рук, знову і знову грати, покращувати свою техніку, удосконалюватись у грі!
Якщо вас захоплює гра у волейбол, ви новачок і хочете розпочати тренування, вам потрібен хороший м'яч, який допоможе вам полюбити цей чудовий вид спорту, який ще називають другим за інтелектуальністю після шахів. Якщо ви шукаєте м'яч для гри на свіжому повітрі у веселій компанії або бажаєте прищепити любов до волейболу своїй дитині, вибирайте правильний м'яч. Це запорука успіху!
Який волейбольний м'яч обрати: шитий чи клеєний?
На вибір волейбольного м'яча насамперед впливає, де саме відбуватимуться матчі. У залі, на вулиці чи на пляжі. Для гри в спортивному залі можна підібрати звичайний м'яч із клеєної гуми із щільним покриттям із синтетики. Для гри на пляжі виготовляють шиті м'ячі. Це пов'язано з польотними характеристиками: для класичного волейболу потрібна вища швидкість польоту м'яча, що може забезпечити лише клеєний м'яч. Шитий м'яч буде м'якшим, але стійкішим до вітру.
Любительский чи професійний?
Усі волейбольні м'ячі можна розділити на дві групи: аматорські та професійні. Гравці з досвідом зазвичай купують м'ячі високого рівня. Якщо ви добре граєте або плануєте купити волейбольний м'яч на подарунок гарному гравцю, вибирайте м'яч професійного рівня. У залах любителі волейболу різного рівня найчастіше грають професійними м'ячами, дуже рідко можна зустріти інші м'ячі.
Види волейбольних м'ячів
Усі м'ячі у професійному спорті можна розділити на: м'ячі для залу (класичний волейбол) та м'ячі для пляжу. Світовою Федерацією Волейболу для класичного волейболу прийнято класифікацію:
- офіційний м'яч для міжнародних турнірів під егідою FIVB Mikasa V200W Official ball FIVB (класичний волейбол) і Mikasa BV550C (офіційний м'яч для пляжного волейболу, що рекомендований Всесвітньої Федерацією Волейболу на 2022 рік і досі є)
- офіційний м'яч для міжнародних турнірів під егідою CEV (зелёный) Mikasa V200W-CEV Official ball CEV
- тренувальні м'ячі Mikasa V300W AT-TR (в тому числі дитячі Mikasa VS170W-Y-BL)
- любительські (аматорські) м'ячі і м'ячі для активного відпочинку MOLTEN V5C2200
М'ячі для пляжного волейболу (для гри на песку) |
М'яч для класичного волейболу (зали і тверді поверхні) |
Аматорський |
Аматорський |
Офіційний |
Офіційний |
тренувальний волейбольний м'яч |
|
волейбольний м'яч для дитини і м'яч для аматорського волейболу |
|
В чому особливості м'яча для пляжного волейболу?
У разі гри на піску можна придбати м'яч для пляжного волейболу, який є шитим, має захисну оболонку від вологи та покритий просоченням у вигляді мікрофібри. Будь-коли купити волейбольний м'яч можна у нас за вигідною ціною для гри на пляжі або в спортзалі.
Які параметри має м'яч для залу чи асфальтового покриття?
У залі та на твердих поверхнях грають класичним м'ячем із клеєними панелями
Скільки важить волейбольний м'яч?
Вага м'яча у волейболі 260-280 грам. Для пляжного на 20 грами тяжчий для більшого супротиву вітру
Розмір волейбольного м'яча. Від чого залежить його розмір?
Визначається довжиною кола 64-65 см. Однаковий як для пляжного волейболу, так і для класичного.
Як відрізнити оригінальний волейбольний м'яч від підробки?
Перед тим, як купити волейбольний м'яч, необхідно знати, як відрізнити брендовий продукт від підробки. Для цього варто детальніше розібратися в особливостях брендової продукції. Насправді, все досить просто. Насамперед звертаємо увагу на ціну. Звичайно, якісний м'яч від всесвітньо відомого бренду не може коштувати дуже дешево. Оскільки якість продукції завжди повинна відповідати ціні. У оригіналу відсутні шви. Наприклад, якщо подивитися на м'яч волейбольний BV550C, ви їх там не побачите. У процесі виробництва окремі елементи з максимальною точністю підганяють один одного. У підробленій продукції в надутому та здутому стані видно щілини між окремими частинами конструкції м'яча. Кожен виробник намагається зробити свою продукцію оригінальною. Завдяки унікальним позначкам можна визначити, що перед Вами не є підробка, а оригінал.